niedziela, 3 stycznia 2010

Moto Weteran Bazar


Powoli zbliża się jedna z największych i najlepszych giełd miłośników klasycznej motoryzacji. 16 stycznia w hali sportowej przy ul. Skorupki 21 w Łodzi odbędzie się pierwsza edycja tej znanej i cenionej w środowisku giełdy. Jak zwykle będzie można tam zapewne znaleźć wiele ciekawych rzeczy, od drobnych części typu śrubki czy nakrętki, po całe auta, nie pomijając także literatury, ubiorów czy wszelkich przedmiotów z minionych epok, jak chociażby telewizorów czy babcinych szaf. Bywałem na kilku poprzednich edycjach i zawsze z miłą chęcią jeżdżę na następne. Przede wszystkim urzeka piknikowy klimat towarzyszący bazarowi, szczególnie w piękne słoneczne dni, podczas edycji majowej oraz wakacyjnej. Przecież spotyka się tam tak jakby jedna wielka rodzina - rodzina fanów klasycznej motoryzacji.
            Asortyment, jak już wcześniej wspominałem, jest bardzo zróżnicowany. Jak to zwykle bywa, należy jednak uważać na kanciarzy bądź typowych handlarzy. Sam natrafiłem na plastikowy znaczek 126p pokryty chromo-podobną farbą w zaporowej cenie 50zł. Trafiają się też prawdziwe perełki za niewygórowane pieniądze. Jak to mówią - szukajcie a znajdziecie. Przy odrobinie szczęścia każdy chyba znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Bardzo często można też natknąć się na jakąś ciekawą wystawę towarzyszącą giełdzie z jakiejś okazji ważnej dla klasycznej motoryzacji, dla przykładu - w 2008 roku minęło 35 lat od momentu rozpoczęcia produkcji Fiata 126p, toteż zorganizowano wystawę, na której prezentowano świetnie utrzymane egzemplarze z pierwszych lat produkcji bądź rzadkie modele takie jak limitowany model cabrio Bosmal.
            Polecam wpisanie sobie tego bazaru w kalendarze, bo jest to okazja nie tylko na obkupienie się, ale także do spotkania z podobnymi osobami o podobnej pasji. 16 stycznia to pierwsza edycja, następne terminy to 7-8 maja, 2-3 lipca oraz 10-11 września, wtedy to giełda odbywa się na stadionie Startu przy ul. św. Teresy. Najlepsza jest edycja majowa, ponieważ wtedy pojawia się tam najwięcej osób i zazwyczaj pogoda sprzyja długim spacerom między alejkami. Oficjalna strona bazaru - http://www.motoweteranbazar.com/
            Poniżej kilka zdjęć z poprzednich lat, tak, by pokazać, co też tam ciekawego da się znaleźć. 
Aron Kołodziejski
RetroStrefa

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz