środa, 10 lutego 2010

Poszerzone stalówki (cz. 1)


Na warsztat bierzemy dziś poszerzane stalówki. W kilku dosyć krótkich artykułach chcielibyśmy przedstawić Wam proces renowacji felg tego typu. Pierwszym etapem przygotowującym felgę do piaskowania jest polerowanie spawów od wewnętrznej strony felgi. Mało kto to robi gdyż spawów nie widać, a felgi uszczelnia się dodatkowo sylikonem. Niemniej jednak dzięki temu możemy dowiedzieć się w jakim stopniu koło będzie szczelne po renowacji. Dodatkowo ukazując potencjalne miejsca „przecieku”.
 Następnie warto zwrócić uwagę na rant felgi, gdyż podczas spawania mogło dojść do przetopu , który ze względów estetycznych również warto spolerować. 
Tak przygotowana felgę możemy sprawdzić pod względem szczelności spawów. Używamy do tego środka przeznaczonego do tego typu zadań. W tym przypadku wyglądało to tak, że na wewnętrzną stronę felgi nanieśliśmy środek o barwie białej, na rant zaś środek o barwie różowej. W miejscach w którym środek różowy przenika widać miejsca w których spaw jest do poprawy. Po poprawie warto wykonać czynność ponownie dla sprawdzenia miejsc, w których spaw nie był szczelny. Tak przygotowaną felgę z czystym sumieniem oddajemy do śrutowania pyłem, ale o tym opowiemy następnym razem .  

Z poważaniem 
RetroStrefa


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz