piątek, 11 lutego 2011

Fetysz

Wiadomo chyba, że pasja, jaką darzymy nasze pojazdy, niekoniecznie musi się kończyć w garażu. Zapewne wiele z Was posiada kolekcje tematyczne związane z waszym pojazdem, daną marką lub modelem. Daleko sięgać nie trzeba – ciekawy link znajdziecie w poprzedniej aktualizacji.
Osobiście największą sympatią darzę auta naszej rodzimej produkcji. Szczególnym obiektem moich zainteresowań jest auto, które zmotoryzowało Polskę – Fiat 126p. Ta swoista obsesja zaowocowała moim zdaniem ciekawą kolekcją tematyczną. Znajdują się w niej m.in. breloki, emblematy, wycinki z gazet, książki obsługi pojazdu, foldery reklamowe, modele w różnych skalach oraz elementy odzieży. Za największe rodzynki w swojej kolekcji uważam niemieckojęzyczny prospekt modelu Bis oraz plastikowy model na kabel z okresu PRL-u, który rzecz jasna jest w pełni sprawny – jeździ, skręca, a nawet można włączyć światła mijania.
Kolekcja od ponad dwóch lat non stop ewoluuje. Miejsca polowań jak zwykle przeróżne – skupy złomu, przez targowiska, do internetu. Oczywiście, oprócz „suwenirów” staram się także zbierać części zamienne. Na wiosnę postanowiłem zrobić inwentaryzację zbiorów trzymanych na działce, ponieważ sam już nie pamiętam co i w jakich ilościach się tam znajduje : )


Z poważaniem
Aron Kołodziejski
RetroStrefa.com


  
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz